Srandovní případy komisaře Štístka - 1. Záhadný dům na předměstí

30. dubna 2013 v 22:02 | Patriolet |  Příběhy
Když komisař Štístko šel po nábřeží až na předměstí svou obvyklou úterní procházku, zastavil se u starobylého domu, kterého si do nedávna nevšímal. Bylo mu záhadou, že v rozbitém okně uviděl podivný člověčí stín. Přitom se povídalo, že dům je několik let uzavřený a životu nebezpečný. V hlavě se mu honily otázky:
Byla to pouze vidina? Nebo tam opravdu někdo byl? Co by tam dělal? Viděl ho ještě někdo? Nebyl to nějaký vrah, schovávající své oběti v tomto domě?

Štístko začal okamžitě pátrat. Od lidí zjistil, že dům je na předměstí Tower Hill více než 100 let. Na internetu vyhledal, že v něm žila rodina Rosseových, Chillireových a Loveových. Nic to na případu bohužel neměnilo. Štístko věděl, že Loveovic poslední generace žije nedaleko Tower Hillu. Proto se Štístko za nimi hned vydal. Loveovy bohužel nikde nenašel. Večer mu došlo, že se možná chce někdo pomstít Loveovým. Jenže z toho vyplynuly další otázky:
Proč by to někdo dělal? Jak se chce pomstít? Jak vážné to může být? Kde vězí Loveovy?

PO TÝDNU
Štístko opět šel na svou obvyklou procházku a ten případ mu pořád vrtal hlavou. Proto se opět vydal za Loveovými. Tentokrát je našel. Vysvětlili mu, že byli celý listopad v Amsterdamu. Tak pomsta odpadla, pomyslel si Štístko. Ale co ten stín?
Ve čtvrtek se komisař bavil s kamarádem Lojza a pověděl mu o tom, co viděl. "Jéje, vy popleto!" řekl Lojzík. "To jsem byl já! Obhlížel jsem, jak velkou rekonstrukci bude dům potřebovat".

Štístko měl zase svůj popletený případ. Byl rád, že se to vysvětlilo, přotože by se nerad pouštěl do nějakého velkého vyšetřování. Přece jenom, je to komisař amatér!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ... ... | 12. května 2013 v 0:30 | Reagovat

:-? ... 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama